OpenStreetMap kartēšana Limbažos

OpenStreetMap kartēšana Limbažos

SunGIS sadarbībā ar Limbažu Tūrisma informācijas centru 15.septembrī aicina atzīmēt Eiropas kultūras mantojuma dienu, iezīmējot Limbažus OpenStreetMap pasaules kartē.

Limbažu vēsturiskā centra radiālo ielu tīkls veidojies jau 1385. gadā pēc pilsētas aizsargmūra uzcelšanas un 2018.gada 15.septembrī interesenti aicināti papildināt Limbažu karti ar dažādu pilsētas objektu atrašanās vietām, darba laikiem, kontaktinformāciju, fotogrāfijām un citu saistīto informāciju.

Kas ir OpenStreetMap?

OpenStreetMap (OSM) karte un dati ir pieejami internetā (http://osm.org) un to var izmantot bez maksas. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība. OSM kartes priekšrocība ir iespēja to operatīvi rediģēt. OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo projekts, kas dibināts 2004. gadā. OpenStreetMap karti un datus plaši izmanto pasaulē labi zināmos projektos kā Geocaching, Foursquare, MAPS.ME, Osmand un daudzās citās. OpenStreetMap ir šobrīd ir visplašāk lietototā atvērtā ģeogrāfisko datu kopa.

Kā notiek karšu zīmēšana? 

OSM kartēšanas pasākumā būs iespēja gan radīt karti, gan doties kopīgā pastaigā pa Limbažiem. Kopīgi iepazīsimies ar OpenStreetMap, sadaloties grupās, izstaigāsim Limbažu vecpilsētu, lai iegūtu aktuālos datus un ievietosim tos datu sistēmā, palīdzot Limbažiem un ikvienam tās uzņēmumam, iestādei un apskates objektam kļūt pamanāmam!

Svarīgi!  Tā kā pasākums paredz aktīvu līdzdarbošanos, tad vēlams ērts apģērbs. Kā arī datu saglabāšanai tiks izmantotas telefona lietotnes, tādēļ aicinām ierasties ar “uzlādētiem” telefoniem. Lūgums ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Iespēja ikvienam iesaistīties:

  • Limbažniekiem un pilsētas viesiem– iezīmē un dalies ar labākajām vietām pilsētā;
  • Uzņēmējiem– iezīmē savu uzņēmumu kartē (darbnīcu, veikalu, kafejnīcu, u.c.);
  • Skolēniem, kas vēlas darīt ko patiesi interesantu un pilnveidot savas zināšanas;
  • Studentiem, kuriem dati nepieciešami studiju/biznesa izstrādes procesā.

 

Vairāk informācijas par pasākumu un pieteikšanās: https://www.facebook.com/events/1895555680520600/